Kruszenie gruzu

Gruntowny remont starego domu wiąże się bardzo często z powstaniem dużej ilości gruzu. Gruz w remontowany domu powstaje w bardzo dużych ilościach przy okazji usuwania ścian nośnych i działowych, usuwania odcinków płyt stropowych bądź usuwania całości płyt, zwiększania rozmiarów otworów okiennych i innych operacji wykonywanych podczas gruntownej przebudowy budynku. Oczywiście jeszcze więcej gruzu powstaje wtedy gdy decydujemy się na wyburzenie całościowe bądź wyburzenie częściowe budynku.Co zrobić z gruzem na budowie?

Jeśli gruz jest drobny idealnie nadaje się np do utwardzenia podjazdu. Może służyć także jako podbudowa betonu pod garaż blaszany. Co jednak gdy kawałki gruzu są duże?

Wtedy najlepiej zdecydować się na kruszenie gruzu. Wynajem mobilnej kruszarki to niewielkie koszta w porównaniu do kosztów zakupu i przywozu gruzu. Krusząc własny gruz mamy również pewność, że nie pochodzi on z niewiadomego źródła i nie jest np. odpadem radioaktywnym.

1 Comment

  1. Leun

    Jesli ktos wyburza plyty stropowe to nalezy powaznie zastanowic sie nad oplacalnosci takigo remomontu. Szczegolnie mam tu mysli tzw. wycinanie plyt np. w celu utworzenia miejsca na schody. Nowe schody i tak beda wymagac belki zelbetowej a to jest w istniejacym budynku zazwyczaj bardzo duzo pracy.

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *