Czym ogrzewać dom? Rząd obniżył VAT na gaz, prąd i ciepło systemowe!

Większość domów w Polsce ogrzewana jest węglem lub gazem. Ogrzewanie czarnym złotem nie jest jednak obecnie politycznie poprawne. W ramach tarczy antyinflacyjnej 2.0 rząd PiS obniżył stawki podatku VAT na gaz, prąd i ciepło systemowe. Na podstawie tej informacji można wydedukować odpowiedź na pytanie: czym warto ogrzewać dom? Czymś czym grzeją wszyscy. Dlaczego?

Ogrzewanie pelletem

Jeszcze rok temu za dobrej jakości pellet klasy A1 płaciliśmy 1000 – 1200 zł. Dziś to już 1200 – 1400 zł.

Ogrzewanie olejem opałowym

W zeszłym roku olej opałowy – ze względu na lockdown – był rekordowo tani i kosztował poniżej 3 złotych. Przez lata jednak jego cena oscylowała w okolicach 3 zł. Aktualnie cena jednego litra oleju to 4,35 zł.

Ogrzewanie gazem płynnym

Zbiornik gazu, fot. https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbiornik_gazu

Ogrzewanie gazem z butli umieszczonej na podwórku to przecież praktycznie tak samo ekologiczny sposób ogrzewania jak ogrzewanie gazem ziemnym. Przez lata ceny propanu oscylowały w okolicach 2 zł. W tym sezonie podwyżka o 50%: cena 3 zł.

2 Comments

 1. Tomi

  A dlaczego żadnego wsparcia dla najbiedniejszych ktorzy grzeją węglem? W zeszłym roku Orzech II Chwałowice 650 zł / tona w tym roku 1200!!!!!

  Reply
  1. Robert

   A po co??? Skoro najbardziej wrażliwa grupa społeczna (czyt. górnicy) w większości ogrzewają już gazem albo pompą ciepła?

   Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *