Ile kosztuje kierownik budowy domu jednorodzinnego

Kierownik budowy jest wymaganą osobą, którą musimy wynająć podczas budowy domku jednorodzinnego. To on dokonuje zgłoszenia do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Bez kierownika budowy, nie rozpoczniemy więc robót budowlanych zgodnie z prawem.Koszt kierownika dla domu jednorodzinnego to kwota około 2000 do 3000 zł. Jest ona zależna od miejscowości, rodzaju budowy oraz tempa prac. Niektórzy kierownicy pobierają stałe wynagrodzenie, niezależnie od ilości wizyt na budowie. Inni liczą np stałą kwotę 1000 zł, a dodatkowo doliczają przykładowo 100 – 200 zł za każdą wizytę na budowie.

Przy budowie domku jednorodzinnego nie ma potrzeby, by kierownik budowy był cały czas na budowie. Kierownik budowy odbiera wykonane już prace przed ich zakończeniem. Np. przed zalewaniem stropów żelbetowych ocenia zgodność z projektem wykonanego zbrojenia. Dzięki temu inwestor – nie będący przecież profesjonalnym budowlańcem – jest w stanie stwierdzić, że prace zostały wykonane poprawnie, zgodne z prawem budowlanym oraz bezpieczne dla użytkownika.

Ze względu na to, że praca kierownika budowy wiąże się z wizytami na budowie zawsze poszukujmy kierownika budowy, który pracuje na naszym terenie. Przykładowo jeśli budujemy dom na terenie Gniezna wybierzmy kierownika budowy z Gniezna. Niewielka odległość od miejsca inwestycji zapewni nam komfort oraz niższy koszt.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *