Adaptacja poddasza

Adaptacja poddasza to tani sposób na utworzenie niezależnego miejsca do zamieszkania w domu bądź zwiększenie powierzchni użytkowej.Oczywiście najlepiej zaadoptować poddasze w domu w którym mamy skośny a wysokość strychu jest stosunkowo duża.

Wady poddasza

Poddasze podobnie jak piwnice są przez wielu uznawane jako przestrzenie „drugiej kategorii”. Na poddaszu trudniej utrzymać komfort cieplny. Dotyczy to zarówno zimy jak i lata. Również komfort akustyczny trudno jest osiągnąć, szczególnie gdy pada deszcz lub co gorsza grad.

Problem z oknami

Okna dachowe są znacznie droższe niż zwykłe okna. Dodatkowo ich montaż powoduje hałas podczas deszczu. Drogie są również tzw. drzwi balkonowe dachowe.

Wyjście na poddasze

W domach, w których poddasze było nieużytkowe nie ma standardowych schodów. Zazwyczaj stosowane są rozkładane schody na strych bądź (szczególnie w starych domach) schody ułożone bardzo gęsto. W takiej sytuacji bardzo trudno zabudować normalne schody po których będzie nam się chodziło wygodnie i które będą zgodne z normami budowlanymi. Budowa schodów na strych często się wiążę ze zmianą kształtu otworu na schody co niekiedy jest bardzo trudne gdy strop jest gęsto zbrojony.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *