Pełne deskowanie pod dachówkę

Nowoczesne metody budowy dachów, w których pokrycie stanowi dachówka ceramiczna bądź betonowa proponują stosowanie trójwarstwowej membrany wysokoparoprzepuszczalnej jako sposobu ostatecznego uszczelnienia dachu.Wielu dekarzy nie wierzy w trwałość zabezpieczenia dachu folią dlatego proponują rozwiązanie alternatywne.

Pełne deskowanie + papa zdaniem wielu wprawnych dekarzy spełni znacznie lepiej swoją funkcję niż trójwarstwowa membrana wysokoparoprzepuszczalna.

Dlaczego?

 1. Podczas intensywnych opadów śniegu połączonych z mocnymi podmuchami wiatru wiatr wdmuchuje śnieg pod dachówkę. Śnieg leży na membranie wysokoparoprzepuszczalnej, która z kolei stanowi warstwę dla ochrony wełny mineralnej.
 2. Wiatr łatwo może uszkodzić z czasem membranę.
 3. Przy poddaszach użytkowych wykończonych płytami G-K deskowanie bądź płytowanie OSB zapewnia większą stabilność dachu przez co niweluje się powstawanie pęknięć na łączeniach płyt G-K.
 4. W przypadku uszkodzenia dachówek (np. przez grad wielkości kurzych jaj) pozostaje nad domu tymczasowe pokrycie papowe.

1 Comment

 1. Budowlaniec na urlopie L4 :)

  Alternatywą dla pełnego deskowania jest NIEWYKAŃCZANIE dachu za pomocą płyt G-K co robi 98% klientów! Nie G-K więc co?

  Są w ofercie bardzo ładne panele plastikowe PCV. Bardzo łatwo się je czyści, nie ma pyłu przy montażu (pyłu który idzie na cały dom, również na parter i nie pozbędziecie się go przez przynajmniej 2 lata jeśli ktoś robi na sucho!) no i w razie przecieku dachu nie macie zniszczonego wykończenia wnętrza!

  Panele PCV nie pękają a wracając do tematu deskowania to nawet jak jest przeciek można zdemontować panel i naprawić warstwę izolacji!

  Papa + deskowanie też nie jest takie pewne szczególnie jak macie nie do końca wysuszone deski to wysychające deski potrafią rozerwać papę!

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *